Budynek mieszkalno-usługowy, wielorodzinny z garażem podziemnym, przy ulicy Długosza 31, we Wrocławiu

inwestor: Deweloper INTER-ES

Powierzchnia netto budynku Pn: 16 518 m2
Powierzchnia użytkowa mieszkań: 7 563 m2
Powierzchnia części usługowej: 656 m2
Kubatura: budynku: 58 715 m3

Liczba mieszkań: 164
Liczba lokali usługowych: 4
Ilość kondygnacji nadziemnych: 6

Projekt: 2011
Realizacja: 2012-2014

Budynek rozwiązano zgodnie z założeniami Planu miejscowego jako budynek średnio wysoki o 4, 5 kondygnacjach nadziemnych mieszkalnych, 1 kondygnacji usługowej w parterze (mieszczącej lokale usługi od ulicy i garaż od podwórza) i 1 podziemnej mieszczącej drugi wielostanowiskowy garaż i pomieszczenia gospodarczo-techniczne. Funkcję usługową przewidziano od ulicy Długosza.
Kształt części mieszkalnej wyznacza wewnętrzny taras, dziedziniec na poziomie 1 piętra mieszczący funkcje rekreacyjne dla mieszkańców oraz indywidualne ogródki dla mieszkań w parterze. Dziedziniec ten otwiera się w stronę południowo-wschodnią.
Sekcja mieszkalna mieści 5-7 mieszkań na jednej kondygnacji.
Dla każdego mieszkania zaprojektowano balkon lub loggię. Niektóre mieszkania znajdujące się na ostatniej kondygnacji posiadają tarasy na dachu, do których prowadzą schody stalowe usytuowane na balkonach tych mieszkań. Większość mieszkań na II kondygnacji obiektu posiada tarasy będące wydzielonym fragmentem części wspólnej.
Zespół mieścić będzie w ciągu zabudowy 164 mieszkania.
Garaż dla samochodów projektuje się jako dwupoziomowy, z niezależnym wjazdem do każdego poziomu, oraz dostępem z każdej klatki schodowej.

Pozostałe projekty