Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażem wielopoziomowym przy ulicy Osobowickiej we Wrocławiu

inwestor: Deweloper INTER-ES

Powierzchnia netto budynku Pn: 5 450 m²
Powierzchnia użytkowa mieszkań: 3 060 m²

Kubatura budynków: 13 500 m³
Kubatura garażu: 7 760 m³

Liczba mieszkań: 52
Projekt: 2016
Realizacja: od 2017

Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych o charakterze willi miejskich, które swoją skalą, układem uranistycznym, użytymi materiałami oraz formą wpisują się w charakter otaczającej zabudowy oraz harmonijnie współgrają z otoczeniem. Zgodnie z wytycznymi zawartymi w wydanym dla obszaru inwestycji Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, projektuję się budynki o zwartej bryle na planie prostokąta, z dachami mansardowymi..

W związku z zakładanym charakterem, willi miejskich, projektuje się elewacje o harmonijnym, regularnym podziale. Wykończenie w tynku o kolorystyce nawiązującej do kamienia naturalnego, z elementami drewnianymi we wnękach wejściowych. Dach mansardowy o spadku 30.5 i 79 stopni, pokryty blachą tytanowo-cynkową na rąbek stojący w kolorze spatynowanego cynku.

Elewacje budynków oszczędne w wyrazie, z zastosowaniem ograniczonej ilości typów elementów.

Wszystkie budynki posiadają po jednej klatce schodowej służącą do obsługi funkcji mieszkalnych. Wejścia do budynków A i B zlokalizowane są od strony południowej założenia natomiast do budynków C i D od strony północnej. Układ taki pozwala na wytworzenie kameralnego wnętrza pomiędzy budynkami, w którym zlokalizowane są ogrody prywatne oraz komunikacja piesza.

Projektowany zespół posiadać będzie 52 mieszkania. Na dwóch pierwszych kondygnacjach mieszkania jednopoziomowe, natomiast na trzeciej kondygnacji mieszania z antresolami.

Pozostałe projekty