O nas

Autorska Pracownia Projektowa Konarzewski to biuro projektowe założone w 1994 roku przez dr inż. arch. Leszka Konarzewskiego. Założyciel biura rozwijał jego działalność łącząc projektowanie i realizowanie architektury z nauczaniem archtektury na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Tworzymy architekturę w oparciu o kontekst przestrzenny, ale też funkcjonalny, estetyczny czy kulturowy. Do każdego zadania podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, na świeżo, starająć się znaleść optymalne rozwiązania projektowe. Ważną cechą jest dla nas udana współpraca z Klientem, który w okresie prac projektowych staje się dla nas równoważnym partnerem procesu projektowania. W każdym projekcie optymalnie wykorzystujemy zasoby wyjściowe tak aby uzyskać jak najlepsze efekty, niezależnie od przeznaczonego na inwestycję budżetu. Nie boimy się trudnych tematów, gdzie zastane relacje przestrzenne wymagają ogromnej gimnastyki projektowej. Pamiętamy przy tym o wartościach estetycznych, przestrzennych które są ostatecznym, ale jakże ważnym elementem projektowania.

Jednym z podstawowych obszarów naszej działalności jest projektowanie zespołów budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Stale współpracujemy z kilkoma wrocławskimi deweloperami.

Projektujemy również budynki usługowe, budynki użyteczności publicznej, przestrzenie publiczne oraz wnętrza. Zajmujemy się też projektowanie zieleni i wykonujemy inwestaryzacje dendrologiczne wraz z gospodarką drzewostanem.

Podstawowy zespół projektowy:

dr inż arch. Leszek Konarzewski - architekt
mgr inż. arch. Marek Konarzewski - architekt
mgr inż. kraj. Aleksandra Konarzewska - architekt krajobrazu, zieleń, dendrologia
mgr szt. Maja Pawłowska - architektura wnętrz

Nagrody w konkursach

Nagrody w konkursach architektonicznych:

Temat: Konkurs architektoniczny na opracowanie projektu koncepcyjnego p.n. Rewitalizacja Rynku w Rakowie wraz z terenami przyległymi
Lokalizacja: Raków
Rozstrzygnięcie konkursu: 2009-11-20
Organizator: Gmina Raków
II NAGRODA

Temat: Opracowanie projektu architektoniczno-urbanistycznego lewobrzeżnego bulwaru Wisły na odcinku od Powiśla do Podzamcza w Warszawie
Lokalizacja: Warszawa
Rozstrzygnięcie konkursu: 2009-05-14
Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa Zarząd Mienia m.st. Warszawy
WYRÓŻNIENIE RÓWNOWAŻNE

Temat: Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej rewitalizacji Bulwaru Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu
Lokalizacja: Wrocław
Rozstrzygnięcie konkursu: 2008-05-06
Organizator: Gmina Wrocław
II NAGRODA

Temat: Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy i rozbudowy pawilonu restauracyjnego w zespole Hali Stulecia we Wrocławiu
Lokalizacja: Wrocław
Rozstrzygnięcie konkursu: 2007-10-31
Organizator: Hala Stulecia
II NAGRODA

Temat: Konkurs na koncepcję zagospodarowania przestrzennego strefy centralnej Węgrowa z rozwiązaniem szczegółowym zagospodarowania Rynku Mariackiego z ul. Narutowicza i placem przed \Domem Lipki\ w ramach rewitalizacji strefy centrum.
Lokalizacja: Węgrów
Rozstrzygnięcie konkursu: 2007-12-17
Organizator: Miasto Węgrów
I NAGRODA